روش تشخیص فونت از روی عکس چگونه است؟

روش تشخیص فونت از روی عکس چگونه است؟

روش تشخیص فونت از روی عکس چگونه است؟

روش تشخیص فونت از روی عکس از نظر برخی افراد کار سختی است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حین وبگردی یا گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی، از فونت زیبای یک عکس خوشتان بیاید و در سایت شخصی یا مشتری بخواهید از آن استفاده کنید. اما خب پیدا کردن فونت از روی عکس شاید در نگاه اول غیر ممکن به نظر برسد؛ اما نگران نباشید چون در این مقاله از توشه من، ما روش تشخیص فونت از روی عکس را به شما آموزش می‌دهیم.

تشخیص فونت از روی عکس‌ها، ترکیبی از هنر تایپوگرافی و دقت فناوری مدرن است. این مقاله به بررسی حوزه شناسایی فونت می‌پردازد و 10 وب‌سایت و برنامه‌ای که این خدمات را ارائه می‌دهند را معرفی می‌کند. هر سایت ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که شناسایی فونت را ساده‌تر و کارآمدتر می‌کند. پس با این مقاله از توشه من همراه باشید.

نحوه تشخیص فونت فارسی از روی عکس

این کار توسط برخی سایت‌ها با درک مبانی تایپوگرافی و کاربرد آن در فناوری دیجیتال آغاز می‌شود. شناسایی فونت شامل تجزیه و تحلیل ویژگی‌های فونت و مطابقت دادن آن‌ها با پایگاه داده‌ای عظیم از فونت‌های شناخته شده است. این تحول تکنولوژیکی، شناسایی فونت را به ابزاری جدایی‌ناپذیر در زمینه‌های مختلف تبدیل کرده است. سایت‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، این تکنولوژی را دارا بوده و دیتای عظیمی از انواع فونت‌ها را دارند.

سایت تشخیص فونت از روی عکس

در ادامه 10 سایت و برنامه برتر را معرفی می‌کنیم که بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس هستند. این سایت‌ها هرکدام ویژگی‌های مخصوصی را دارند که می‌توانید به صورت دلخواه از هرکدام استفاده نمایید. روش تشخیص فونت در هرکدام از این سایت‌ها به این صورت است که تنها باید عکسی که روی آن فونت وجود دارد را آپلود کنید تا پس از آن اسم فونت را به شما بگویند.

  • سایت WhatTheFont

سایت whatthefont یا MyFonts به دلیل داشتن پایگاه داده‌ای گسترده، WhatTheFont امکان بارگذاری عکس‌ها و پیشنهاد نزدیک‌ترین مطابقت‌های فونت را فراهم می‌کند. دقت بالایی در عکس‌های واضح دارد اما ممکن است با فونت‌های بیش از حد خاص مشکل داشته باشد. البته در این سایت گاهی اوقات تشخیص دقیق فونت بستگی به کیفیت عکس دارد. همچنین What the font به صورت اپلیکیشن برای اندروید و آی او اس هم در دسترس است.

روش تشخیص فونت از روی عکس با وات د فونت

  • سایت Font Squirrel Matcherator

سایت Font Squirrel Matcherator برای تصاویر کمی تحریف شده یا با کیفیت پایین مناسب است و گزینه‌های زیادی از فونت‌های رایگان را ارائه می‌دهد. در این سایت انعطاف بالایی در تشخیص فونت وجود دارد؛ بنابراین عکس‌ها و فونت‌های کج یا عمودی را هم تشخیص می‌دهد.

  • سایت Adobe Capture

سایت Adobe Capture بخشی از مجموعه ادوبی است؛ این برنامه برای طراحان در اکوسیستم ادوبی عالی و به درد بخور است. نیاز به حساب کاربری ادوبی دارد و عمدتاً برای استفاده موبایل طراحی شده است. پس اگر زیاد از نرم افزارهای گرافیکی شرکت ادوبی استفاده می‌کنید و عکس مدنظر هم از طریق ادوبی فتوشاپ ساخته شده بود، بهترین گزینه استفاده از این سایت است.

  • سایت Identifont

Identifont از طریق پرسشنامه‌ای درباره ویژگی‌های فونت، به شناسایی فونت کمک می‌کند؛ اگرچه ممکن است گاهی اوقات دقت کمتری در شناسایی فونت داشته و زمان‌بر باشد. خوبی این سایت این است که برای تشخیص فونت از روش‌های مختلفی به غیر از آپلود عکس، مثل سرچ فونت‌های مشابه استفاده می‌کند.

نحوه تشخیص فونت از روی عکس با آیدنتیفونت

  • سایت Fontspring Matcherator

Fontspring Matcherator در شناسایی فونت‌های چاپی و وب موفق است و نرخ دقت بالایی دارد؛ به‌ویژه با تصاویر با کیفیت بالا. عملکرد آن ممکن است با تصاویر پیچیده کمی افت کند و به جای معرفی فونت دقیق، فونت‌های مشابه و حدس زده شده را به شما نمایش دهد.

  • سایت Fonts.com

سایت Fonts.com در کنار کتابخانه‌ای عظیم از فونت‌ها، ویژگی شناسایی فونت را نیز ارائه می‌دهد. این سایت هم برای روش تشخیص فونت از روی عکس مناسب است.

  • سایت Font Identification and Search (Compuphase)

Font Identification and Search با پایگاه داده‌ای جامع و گزینه‌های جستجوی دقیق، یک ابزار قدرتمند است اما رابط کاربری آن نسبت به سایر سایت‌ها ممکن است خیلی کاربرپسند و جذاب نباشد؛ با این حال یکی از بهترین سایت‌ها در روش تشخیص فونت از روی عکس است.

  • سایت Bowfin Printworks

سایت Bowfin Printworks در شناسایی فونت‌های تزیینی و اسکریپت تخصص دارد و جزو سایت‌های مؤثر است؛ اما محدود به دسته‌های خاصی از فونت‌ها است.

  • Hi Font؛ برنامه تشخیص فونت فارسی اندروید

تا اینجا اکثر سایت‌هایی که معرفی کردیم بیشتر برای ردیابی فونت‌های انگلیسی مناسب بودند؛ اما در ادامه یک برنامه و یک سایت دیگر معرفی می‌کنیم که مختص فونت فارسی هستند. Hi Font یک برنامه اندرویدی برای تشخیص فونت فارسی است صدها فونت آنلاین را در اختیار دارندگان گوشی‌های اندرویدی خصوصا سامسونگ، قرار می‌دهد.

Hi Font؛ برنامه تشخیص فونت فارسی اندروید

  • فونت یاب؛ تشخیص فونت فارسی آنلاین

سایت فونت یاب نیز در زمینه تشخیص فونت فارسی تخصص دارد و حتی می‌توان برای دانلود فونت‌های فارسی برنامه‌های دیگر مثل Word و Excel از آن استفاده کرد.

چالش های تشخیص فونت از روی متن عکس

علی‌رغم پیشرفت این سایت‌ها در سالیان متمادی، همچنان چالش‌هایی همچون کیفیت تصویر، شباهت فونت‌ها و عوامل محیطی باقی هستند. این وب‌سایت‌ها به موفقیت‌های متفاوتی در حل این مسائل دست یافته‌اند که نشان‌دهنده تکامل مستمر در این حوزه است. پس احتمالا در یکی دو سال آینده، این سایت‌ها عملکرد بسیار بهتری در شناسایی انواع فونت‌ها خصوصا فونت‌های عجیب و غریب خواهند داشت.

کاربرد سایت های تشخیص فونت

ابزارهای شناسایی فونت در طراحی، بازاریابی و سایر زمینه‌ها حیاتی هستند و باعث افزایش کارایی، خلاقیت و اطمینان از رعایت حقوق مربوط به لایسنس فونت‌ها می‌شوند. آن‌ها دسترسی به دانش تایپوگرافی را افزایش داده و باعث زیبا و بهتر شدن سایت ما از نظر نوشتاری می‌شوند. بنابراین چنین سایت‌هایی می‌توانند برای دیجیتال مارکترها و تولیدکنندگان محتوا بسیار کمک کننده باشند.

آینده روش تشخیص فونت از روی عکس

آینده وعده پیشرفت‌های بیشتری را در این زمینه می‌دهد؛ بوسیله هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی که آماده انقلابی بزرگ در شناسایی فونت هستند، احتمالاً ویژگی‌هایی مثل شناسایی لحظه‌ای و کاربردهای واقعیت افزوده به این سایت‌ها اضافه خواهد شد؛ البته همین الان هم این سایت‌ها به هیچ وجه در شناسایی فونت شما را ناامید نمی‌کنند.

روش تشخیص فونت از روی عکس یک حوزه پویا و در حال تکامل است. 11 وب‌سایت و برنامه‌ای که در اینجا بحث شده‌اند، بهترین روش تشخیص فونت هستند. در این مقاله این 11 وب سایت و برنامه را معرفی و بررسی کردیم. همچنین درباره موضوعاتی مثل نحوه تشخیص فونت، چالش‌ها، کاربردها، آینده این روش و غیره صحبت کردیم. به یاد داشته باشید که برای تشخیص فونت از روی عکس، کافی است عکس مدنظر را در قسمت آپلود یکی از این 10 سایت و برنامه‌ای که معرفی کردیم، آپلود نمایید تا در زمان اندکی نوع فونت را به شما بگوید.

کدام سایت برای تشخیص فونت فارسی بهتر است؟

پیشنهاد ما استفاده از سایت فونت یاب است.

چرا به روش تشخیص فونت از روی عکس نیاز داریم؟

اگر طراح سایت، گرافیست یا برنامه نویس هستید، برای زیباتر کردن سایت خودتان یا مشتری، حتما به فونت‌های جدید و جذاب نیاز پیدا خواهید کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

برای اطلاع از تخفیف های شگفت انگیز توشه من، شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

لطفاً یک مقدار از 09000000000 تا 09999999999 وارد نمایید.