سوال‌های پر تکرار

در این بخش پاسخ تمامی سوالات مرتبط با نحوه سفارش، محدودیت های سفارش، شرایط لغو سفارش، زمان ارسال سفته، تغییرات قابل ایجاد در کالا پس از ثبت سفارش و موارد این چنینی، قرار داده شده است.

faq

از آنجایی که محصولات توشه‌من، با قیمتی پایین‌تر از بازار به فروش می‌رسد، جهت جلوگیری از سودجویی و اختلال در بازار توسط سوداگران، هر کارت ملی با محدودیت‌های خاصی می‌تواند سفارش خود را ثبت کند. دریافت اطلاعات بانکی نیز به جهت ثبت در سامانه صدور سفته الکترونیکی انجام می‌شود.

هر حساب کاربری در آن واحد می‌تواند فقط 2 سفارش فعال داشته باشد. سقف هر سفارش مبلغ 100 میلیون تومان کالای غیرتکراری است.

شما می‌توانید مجوزهای توشه من را در صفحه مشتریان چطور به توشه من اعتماد میکنند مطالعه کنید و با کلیک کردن روی اینماد از اصالت آن اطمینان حاصل فرمایید. تیم حقوقی ما برای ضمانت تمامی سفارشات بالای ۳ میلیون تومان، سفته الکترونیکی و قرارداد صادر می‌کند. علاوه بر این شما می‌توانید داستان برند توشه‌من را اینجا مطالعه کنید.

مسیر ما به عنوان یک فروشگاه اینستاگرامی از اسفند 1400 شروع شد و پس از آن در اردیبهشت 1401 به صورت رسمی با برند “توشه” فعالیت خود را آغاز کردیم.

در صورت نبود مشکل در سیستم بانکی، صدور سفته و ارسال قرارداد، 6 روز کاری زمان می‌برد. البته این مدت شامل سفارشات 6 هفته کاری است و مدت زمان لازم برای صدور سفته و ارسال قرارداد در جشنواره‌های فروش ویژه طولانی‌تر خواهد بود. شایان ذکر است که زمان صدور سفته تاثیری در زمان تحویل کالا ندارد.

بله. تا پیش از صدور سفته و یا ارسال قرارداد، برای لغو سفارش بدون کسر مبلغ می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید اما پس از صدور سفته و یا ارسال قرارداد، وابسته به زمان گذشته از صدور سفارش و مطابق قرارداد، کنسلی با اعمال جریمه انجام می‌پذیرد.

سفته الکترونیکی جهت تضمین پرداخت شما صادر می‌شود. این مبلغ نهایی و قطعی خواهد بود اما مبلغ بازار آزاد کالا، در زمان لازم تا موعد تحویل، ممکن است کاهش یا افزایش داشته باشد و قابل پیش‌بینی نیست. از این رو، سفته الکترونیکی به مبلغ پرداختی شما صادر می‌شود.

بله. با استفاده از این لینک  می‌توانید پیش‌نویس قرارداد سفارشات توشه من را مطالعه بفرمایید.

سفته الکترونیکی از نظر اعتبار، هیچ تفاوتی با سفته کاغذی ندارد و تفاوت آن در نحوه صدور است. از آنجایی که اطلاعات هویتی سفته دهنده و سفته گیرنده در لحظه صدور در وزارت دارایی و خزانه‌داری کل کشور ثبت می‌شود، پیگیری این سفته به مراتب از سفته کاغذی آسان‌تر خواهد بود.

خیر. صدور سفته توسط سیستم خزانه‌داری و دارایی کشور انجام می‌پذیرد و بانک آینده صرفا عامل صادر کننده است. پس از صدور سفته، فایل آن توسط همکاران ما، همراه با قرارداد، برای شما ارسال می‌شود. شما صرفا برای مشاهده سفته در سیستم بانکی، نیاز به حساب بانک آینده و دسترسی به اینترنت‌بانک آینده خواهید داشت.

تغییر رنگ محصول وابسته به موجودی کالا و زمان ثبت سفارش شما است. برای اطلاع از موجودی و امکان تغییر رنگ با پشتیبانی تماس بگیرید.

ابتدا باید به این نکته توجه داشت که گوشی‌های سامسونگ مونتاژ هر کشوری باشند، کاملا اورجینال و دارای استانداردهای سامسونگ خواهد بود و از نظر کیفیت ساخت هیچ تفاوتی ندارند. از آنجایی که قیمت درج شده در سایت، قیمت پک هند می‌باشد؛ در صورت انتخاب گزینه ارسال فوری، کالای تحویل شده قطعا مونتاژ هند خواهد بود. در صورتی که گوشی سامسونگ را به صورت تحویل مدت‌دار خریداری کنید، محصول به صورت رندوم (مونتاژ هند یا ویتنام) ارسال خواهد شد.

موجودی کالاها در توشه‌من، وابسته به وضعیت بازار و تصمیم تیم تامین ماست. شما می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست خودتان را ثبت کنید تا مورد بررسی قرار گیرد.

چند روز پیش از موعد تحویل ذکر شده در قرارداد، کالا به دست اداره پست سپرده می‌شود و کد رهگیری مرسوله پستی برای شما پیامک می‌شود.

بله. تمامی موبایل‌ها به صورت رسمی وارد کشور شده و در سامانه همتا رجیستر شده و قابل پیگیری هستند. توشه من با مجوز از اصناف و به طور رسمی فعالیت می‌کند. فروش گوشی موبایل بدون رجیستری، قاچاق محسوب می‌شود.

تمامی کالاهای موجود در توشه‌من، مطابق قرارداد، اورجینال هستند و توسط یکی از گارانتی‌های معتبر کشور و یا گارانتی توشه‌من، به مدت 6 تا 18 ماه، ضمانت می‌شوند. یک بروشور همراه با کالای شما ارسال میشود که در آن نحوه استعلام اصالت کالا توضیح داده شده است.

تمامی گوشی‌های آیفون از نوع Not Active (فعال نشده) و پک اصلی هستند (ریپک یا ریفرش/ Refurbished نیستند) و پارت‌نامبر آن‌ها با حرف M شروع می‌شود.

گوشی‌های آیفون از ایالات متحده برای نقاط مختلف دنیا ساخته می‌شود. برای مشخص شدن اینکه هر گوشی به کدام نقطه دنیا ارسال شود، این گوشی‌ها با حروف مختلفی نام‌گذاری می‌شوند. حروف Ch/A مختص کالاهای ارسال شده به کشور چین هستند.