شیوه کاری توشه

در این بخش توضیح دادیم که به چه طریقی محصولات توشه را تامین می‌کنیم

سامانه توشه با استفاده از ابزارهای موجود‌ در ساختار زنجیره تامین محصولات فیزیکی، اقدام به ارائه راه‌حلی نموده است تا عموم جامعه بتوانند نیازهای وارداتی خود را در زمینه تلفن همراه، لپ‌تاپ و سایر لوازم الکترونیک با قیمت مناسبت‌تر از بازار آزاد‌ تامین کنند.

 

توشه با مبالغی که از سفارش‌دهنده‌ها دریافت میکند، کالاهای مختلفی را در سایر حوزه‌ها وارد میکند که در نهایت در بازار عرضه می‌شود، این فرایند بنا بر نوع محصولات وارداتی ممکن است تا بیش از ۲ بار انجام شود، در این حالت از سود ایجاد شده بر روی واردات صورت گرفته، سفارشات مشتریان با نرخ کمتر از قیمت بازار آزاد تامین می‌گردد که همین امر موجب می‌شود تا ۳۵ روز کاری این فرایند طول بکشد.

 

در حال حاضر تامین‌ تمامی محصولات فیزیکی که به صورت پیش خرید ثبت سفارش می‌شوند، ۱۵٪ کمتر از قیمت بازار آزاد و‌ تحویل سفارشات در بازه زمانی ۳۵ روز کاری صورت می‌گیرد.

پاسخ به چند سوال پرتکرار

 

۱- الباقی قیمت محصول به چه صورتی پراخت می شود؟

پاسخ: توشه با پیش خرید محصولات فیزیکی از واردکنندگان منجر میشود تا حجم سفارش بالایی را پیش خرید نماید یا حتی توشه به عنوان واردکننده اصلی اقدام نماید و همین عامل میتواند چرخه مالی را برای توشه سبک‌تر کند. توشه در این حالت عملا خرید خود را از واردکننده با نرخ پایین‌تری خرید می‌کند و نیازی به پرداخت مازاد برای تهیه محصول وجود ندارد.

۲- به جهت اینکه هزینه کمتری پرداخت می شود، آیا روی کیفیت محصول تاثیر گذار است؟

پاسخ: محصولات همان مشخصاتی را خواهند داشت که کاربر به توشه سفارش میدهد. با توجه به آنکه پیش خرید محصولات از واردکننده به طور قطعی و نهایی از قبل مشخص شده است، با این وجود توشه تضمین میکند محصول درخواستی کاربر از کیفیت مرغوبی برخوردار باشد و مطابق درخواست کاربر باشد.

۳- مدل درآمدی توشه کجاست؟ توشه از چه طریقی کسب درآمد می کند؟

پاسخ: توشه به واسطه مبالغی که از سفارش دهندگان دریافت میکند منجر میشود در یک بازه زمانی، تعدد وارداتی داشته باشد. در این حالت توشه از سودهای ایجاد شده، سود خود را کسب می‌کند.

۴- چنانچه قیمت محصول در ۵ هفته کاری افزایش پیدا کند، تکلیف چیست؟

پاسخ: با توجه به اینکه پیش خرید محصولات از واردکننده از قبل انجام می‌شود و تسویه مالی قبل از بازه زمانی زمانی ۳ تا ۵ هفته کاری صورت میگیرد، لذا در این حالت نوسانات بازار در این قرارداد تاثیری نخواهد داشت و برای کاربر مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

ما برای جلوگیری از برهم زدن نظم بازار، روشهایی در نظر گرفتیم که هر سفارش دهنده باید از فیلتر خرید توشه عبور کند تا بتواند سفارشات خود را ثبت و نهایی سازد.