ریست کردن ایرپاد چگونه است؟ (آموزش قدم به قدم ریست کردن)

ریست کردن ایرپاد چگونه است؟

ریست کردن ایرپاد چگونه است؟ (آموزش قدم به قدم ریست کردن)

ایرپاد یا همان هندزفری بی سیم اپل یکی از بهترین هدفون‌های بی سیمی است که در حال حاضر در بازار موجود است و اغلب کاربران تلفن‌های هوشمند آیفون از آن استفاده می‌کنند. این گجت با کیفیت صدای خوب، حذف نویز عالی و طراحی شیک و جمع و جور، توانسته توجه افراد بسیاری را به خود جلب کند و در برخی موارد کاربران سایر برندها نیز خرید آن را به سایر هندزفری‌ها ترجیح می‌دهند.

اما همین هدفون‌های عالی نیز گاهی با مشکل روبرو می‌شوند و نیاز است که به تنظیمات کارخانه بازنشانی شوند. گاهی هم ریست کردن ایرپاد برای استفاده مجدد از ایرپادی است که دست دوم خریداری کرده‌اید و قصد دارید آن را با اپل آی دی خود هماهنگ کنید. در ادامه این مطلب از توشه من، با نحوه ریست کردن ایرپادهای مدل‌های مختلف، با شما همراه خواهیم بود.

محصول پیشنهادی: خرید ایرپاد در انواع مختلف.

ریست کردن ایرپاد اپل

همانطور که می‌دانیم شرکت اپل تا بحال چند مدل مختلف از ایرپاد را روانه بازار کرده که ممکن است در برخی موارد نحوه ریست کردن آن‌ها با هم متفاوت باشد. بنابراین در ادامه مقاله نحوه بازنشانی ایرپاد پرو، ایرپاد مکس، ایرپاد 2 و 3 را با هم مرور خواهیم کرد.

ریست کردن ایرپاد پرو

یک راه سریع برای حل مشکل در اتصال یا صدای ایرپاد، ریست کردن آن است. بیاید نحوه بازنشانی هدفون بی سیم اپل مدل AirPods Pro با استفاده از گوشی آیفون را بررسی کنیم:

1.در ابتد هر دو ایرپاد خود را در قاب شارژ قرار داده، درب آن را ببندید و 30 ثانیه صبر کنید. سپس درب قاب را باز کنید تا ایرپاد به آیفون شما متصل شود.

ریست کردن ایرپاد پرو 1

2.حالا آن‌ها را از کیس خارج کرده و در گوش خود قرار دهید. در ادامه اکنون تنظیمات بلوتوث را در گوشی آیفون خود باز کنید.

ریست کردن ایرپاد پرو 2

3.ایرپاد را در لیست دستگاه‌های متصل پیدا کرده و روی دکمه “i” در مقابل نام آن ضربه بزنید.

ریست کردن ایرپاد پرو 3

4.اکنون به پایین رفته و گزینه Forget This Device را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

ریست کردن ایرپاد پرو 4

5.سپس ایرپاد را در قاب شارژ قرار داده و درب آن را باز نگه دارید. دکمه تنظیم را در پشت کیس شارژ فشار داده و نگه دارید تا چراغ وضعیت از کهربایی به سفید تغییر رنگ دهد.

ریست کردن ایرپاد پرو 5

6.حالا ایرپاد را در جعبه شارژ قرار داده و درب آن را ببندید تا اتصال آن از گوشی آیفون جدا شود. یک دقیقه صبر کنید و سپس دوباره ایرپاد را از کیس شارژ خود خارج نمایید. در حال حاضر گجت شما بازنشانی شده و آماده راه‌اندازی مجدد است. شایان ذکر است که نحوه ریست کردن ایرپاد و هدفون بی سیم اپل مدل AirPods Pro مشابه یکدیگر است.

ریست کردن ایرپاد مکس

هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPods Max مدلی از این گجت است که نحوه ریست کردن آن کمی متفاوت از دو مدل قبل و به شکل زیر است:

در ابتدا مطمئن شوید که ایرپاد مکس شما شارژ کافی دارد، سپس دکمه‌های Digital Crown و Noise Control را 15 ثانیه همزمان نگهدارید و صبر کنید تا چراغ LED سفید چشمک‌زن شود. اکنون ایرپاد شما بازنشانی شده و آماده استفاده است.

ریست کردن ایرپاد مکس

ریست کردن ایرپاد 2

هدفون بی سیم اپل AirPods 2 از مدل‌های قدیمی‌تر این گجت است؛ ولی همچنان مورد توجه بسیاری از کاربران آیفون می‌باشد. نحوه ریست کردن ایرپاد 2 به شرح زیر است:

در ابتدا، جعبه شارژ ایرپاد 2 خود را باز کنید و دکمه پشت آن را فشار داده و نگه دارید تا چراغ روی کیس قرمز شود. سپس شروع به چشمک زدن کرده و در نهایت سفید می‌شود، حالا آن را رها کنید. قاب ایرپاد را باز کرده و آن را کنار گوشی آیفون خود بگذارید.

در تنظیمات بلوتوث و در قسمت دستگاه‌های جستجو کرده و ایرپاد را پیدا کنید. روی نماد “i” و گزینه Forget Device ضربه بزنید. حالا ایرپاد را 30 ثانیه در کنار گوشی قفل نشده قرار دهید تا پیام ایرپاد موجود نیست را دریافت کنید. مشاهده این پیام به معنی ریست شدن گجت شماست.

ریست کردن ایرپاد 3

در ادامه نحوه ریست کردن هدفون بی سیم اپل AirPods 3 را بررسی می‌کنیم:

در ابتدا ایرپاد را در قاب شارژ قرار داده و درب آن را ببندید. سپس دکمه تنظیمات پشت قاب را برای 15 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا چراغ چشمک زده و در نهایت سفید شود. حالا آن را رها کنید و از ایرپاد ریست شده استفاده کنید. همانطور که می‌بینید، نحوه ریست کردن ایرپاد به هیچ وجه دشوار نیست اما اگر باز هم برای این کار مشکل داشتید می‌توانید از افراد ماهر در این کار کمک بخواهید.

چرا باید ایرپاد را ریست کنیم؟

اصولا فقط در صورتی که ایرپاد با مشکلات زیادی مواجه شده باشد، بازنشانی به تنظیمات کارخانه توصیه می‌شود. در بسیاری از موارد ممکن است مشکل در جفت شدن ایرپاد با دستگاه مورد نظر شما، از دستگاه باشد نه از ایرپاد.

ریست کردن ایرپاد اغلب برای رفع برخی مشکلات انجام می‌شود به عنوان مثال اگر ایرپاد شما شارژ نمی‌شود یا به گوشی‌تان متصل نمی‌شود یا در حین اتصال، قطع و وصل می‌شود، بازنشانی آن می‌تواند برای رفع این موارد مفید باشد. در صورت مواجه اشکالات نرم‌افزاری یا مشکل در پخش موسیقی نیز ریست کردن اولین چیزی است که مشکل را برطرف می‌کند.

آیا می‌توان ایرپاد را بدون گوشی ریست کرد؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت بله، چنانچه گوشی خود را همراه ندارید و قصد ریست کردن ایرپادتان را دارید، انجام آن ممکن است. نحوه ریست کردن ایرپاد بدون لغو جفت کردن آنها از گوشی به شرح زیر است:

ایرپادها را در قاب شارژ خود قرار داده و درب را باز کنید. در ادامه دکمه تنظیمات در پشت قاب را برای مدت 15 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا چراغ LED از کهربایی چشمک‌زن به سفید تغییر کند. حالا درب کیس شارژ را ببندید. نحوه ریست کردن ایرپاد بدون دسترسی به گوشی به همین سادگی خواهد بود.

ریست کردن ایرپاد بدون گوشی

دلیل ریست نشدن ایرپاد چیست؟

اگر پس از انجام تمام مراحلی که در بالا ذکر شد، ایرپادهای شما ریست و درست نشدند، ممکن است مساله دیگری در میان باشد. در این صورت، موارد زیر را چک کرده و انجام دهید:

  • اغلب ممکن است کثیفی، گرد و غبار در داخل کیس شارژ گیر کرده و درگاه‌های اتصال آن را مسدود کنند. بنابراین می‌توانید با استفاده از یک پارچه نرم یا پنبه‌، داخل کیس را به آرامی تمیز کنید تا مشکل رفع شود. همینطور می‌توانید از ایزوپروپیل الکل برای پاک و تمیز کردن ایرپاد خود استفاده کنید.
  • ممکن است خود ایرپاد نیز به علت کثیفی اتصال درست با قاب شارژ نداشته باشد؛ پس قاب، آن را تشخیص نداده و اتصال برقرار نمی‌شود. با تمیز کردن ایرپادها می‌توانید این مشکل را براحتی برطرف کنید و نیازی به ریست کردن نیست. برای تمیز کردن در موارد فوق می‌توانید از خلال دندان نیز استفاده کنید؛ فقط مراقب باشید آسیبی به ایرپاد و قاب آن وارد نشود و تا خشک شدن کامل از آن استفاده نکنید.

در صورت مواجه با مشکلات بیشتر و عدم رفع آن‌ها با انجام صحیح نحوه ریست کردن ایرپاد یا تمیز کردن آن، می‌توانید با تکنسین‌ها و کارشناسان متخصص در مراکز تماس پشتیبانی اپل تماس بگیرید تا شما را برای رفع مشکل راهنمایی کنند.

جمع‌بندی و سوالات متداول

امروزه ایرپادهای اپل نمونه بی‌نظیر در دنیای هدفون‌های بی‌سیم هستند. اما همین گجت‌های فوق‌العاده نیز کامل نیستند و ممکن است دچار برخی اشکالات و فرسودگی‌ها شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. خوشبختانه اغلب اختلالات در کارکرد ایرپاد با انجام یک تنظیم مجدد ساده برطرف خواهند شد، مانند اشکال در اتصال، شارژ یا یک مشکل عملیاتی ساده.

ریست کردن ایرپاد ساده است و فقط چند ثانیه طول می کشد و این روند در اغلب مدل‌ها بسیار مشابه است. پس از مطالعه مقاله فوق، امیدواریم در صورت مواجه با چنین مواردی بتوانید به راحتی مشکل خود را حل کنید و از ایرپاد خود استفاده کنید.

علت ریست نشدن ایرپاد چیست؟

در اغلب موارد ریست نشدن ایرپاد به دلیل کثیفی ایرپاد یا قاب شارژ آن است.

آیا تمامی مشکلات با ریست کردن ایرپاد برطرف می‌شود؟

در 90 درصد موارد مشکلات ایرپاد با انجام بازنشانی برطرف خواهند شد.

5/5 - (1 امتیاز)

برای اطلاع از تخفیف های شگفت انگیز توشه من، شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

لطفاً یک مقدار از 09000000000 تا 09999999999 وارد نمایید.