مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی

مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی

مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارند هنگام راه رفتن، دویدن، ورزش و در هر حالی به موسیقی، پادکست یا موضوع مورد علاقه‌تان گوش کنید، امروزه این امکان برای شما فراهم است. انواع ایرپاد و هندزفری گردنی در مدل‌های مختلف در بازار وجود دارند و شما می‌توانید با توجه به شرایط استفاده و بودجه خود انتخاب کنید که کدام یک را می‌خواهید؟ در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی باید گفت که هر کدام از این موارد مزایا و معایب خاص خود را دارند و شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام یک با سبک و نیاز شما مطابقت دارد.

ایرپا یا هندزفری گردنی

مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی و تفاوت‌هایشان

در ادامه این مقاله و مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی، تفاوت‌های این دو گجت را مرور خواهیم کرد تا ببینیم بین این دو کدام بهتر است؟

 • راحت بودن

یکی از موارد مهم در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی ، میزان راحتی فرد در استفاده از آن است. انواع هندزفری گردنی دارای سیمی هستند که دو گوشی را به هم متصل می‌کند و دور گردن فرد قرار می‌گیرد؛ بنابراین حتی اگر گوشی‌ها از گوش‌ شما بیرون بیفتند، روی زمین نخواهند افتاد، بلکه از گردن شما آویزان می‌مانند و درصد گم شدن آن‌‌ها نیز کاهش می‌یابد. این ویژگی باعث می‌شود، این نوع هدفون برای مسافران و ورزشکاران ایده‌آل باشد.

اگر بخواهید صدای اطراف خود را بشنوید کافی است، گوشی‌ها را از گوش خارج کنید و بگذارید آویزان شوند و نیازی به قرار دادن آن‌ها در قاب نیست. همچنین، می‌توانید از هندزفری گردنی تا زمانی که باتری آن به طور کامل خالی شود، استفاده کنید. در مورد ایرپاد پس از هر جلسه گوش دادن، باید آن‌ها را در قاب شارژ قرار دهید تا شارژ مجدد شوند.

در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی می‌توان گفت هر دو دارای برد بلوتوث و عملکرد ANC مشابهی هستند. به علاوه معمولا ایرپاد‌ها را می‌توانید از طریق شارژ بی‌سیم معکوس شارژ کنید، اما هندزفری گردنی این ویژگی را ندارد. باید اشاره کرد که حمل و نقل هندزفری گردنی دشوارتر است؛ اما هدفون بی سیم یا ایرپادها دارای یک کیف شارژ جمع و جور هستند که می‌توانید به راحتی آن را در جیب خود حمل کنید.

از دیگر موارد در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی این است که ایرپادها ارگونومیک‌تر هستند و کمتر در داخل گوش نفوذ می‌کنند. گاهی اوقات، ممکن است فراموش کنید که آنها در گوش شما هستند، در مقابل هندزفری گردنی را کاملا احساس می‌کنید زیرا کابل‌ها هنگام حرکت سر، گوشی‌ها را می‌کشند. این مورد ممکن است آزار دهنده باشد و مانع از لذت بردن کامل شما از موسیقی مورد علاقه‌تان شود.

مطلب پیشنهادی: خرید ایرپاد از توشه من (+ مقایسه قیمت ها)

 • کیفیت صدا

اصولا برای افرادی که ایرپاد می‌خرند، کیفیت صدا اولویت اول نیست اما بدون در نظر گرفتن این موضوع باید بدانید که کیفیت صدا بیشتر به برند بستگی دارد تا طراحی این محصولات. در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی از این منظر یک تفاوت بزرگ وجود دارد، در حالی که هر دو دارای ANC هستند، فقط ایرپاد صدای فضایی یا صدای 360 ارائه می‌دهد که جلوه‌های صدای فراگیر را شبیه‌سازی می‌کند.

البته لازم به ذکر است که این ویژگی فقط در ایرپادهای رده بالایی مانند ایرپاد پرو یا گلکسی پاد پرو در دسترس است. اگر کیفیت صدا اولویت برتر شماست، بهتر است ایرپاد بخرید.

 • عمر باتری

در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی از نظر میزان دوام باتری باید گفت که هر دو ظرفیت باتری محدودی دارند. در مورد ایرپاد قاب شارژ باید به اندازه کافی کوچک باشد تا در جیب شما جا بگیرد و در مورد هندزفری گردنی باید به اندازه کافی سبک باشد، تا باعث گردن درد شما نشود. هندزفری گردنی اصولا سریعتر شارژ می‌شود.

در مقایسه ایرپاد زمان زیادی را در داخل کیس می‌گذراند و در نتیجه همیشه با ظرفیت ۱۰۰ درصد شارژ هستند؛ اما این برای سلامت طولانی‌مدت باتری آن‌ها مضر است، زیرا باتری‌های لیتیوم یونی با شارژ کامل یا خالی بودن سریع‌تر خراب می‌شوند. در مقابل هندزفری گردنی نیازی به انجام شارژ طولانی در یک روز ندارد. در ایرپاد می‌توانید با استفاده از یک هدفون در عمر باتری صرفه‌جویی کنید، در حالی که این امکان برای هندزفری گردنی به علت اتصال دو گوشی بهم ممکن نیست.

 • دوام و ماندگاری

همانطور که قبلا ذکر شد، در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی، ایرپادها ممکن است از گوش افتاده و بشکنند. البته هندزفری گردنی نیز خیلی ایمن نیست، زیرا اگر به طور تصادفی کابل را محکم بکشید، ممکن است از محفظه پلاستیکی یا فلزی گردنی جدا شود.

برخی از انواع هندزفری گردنی طراحی تاشو دارند و دارای گوشی‌های جمع شونده هستند که نگهداری آنها را راحت‌تر کرده و احتمال شکستن آن را کاهش می‌دهد. اما این طراحی مستلزم نازک‌تر بودن محفظه پلاستیکی است که عمر باتری را قربانی این موضوع می‌کند. در ایرپادها در صورت شکستن یکی از هدفون‌ها، دیگری همچنان کار می‌کند اما هندزفری گردنی این طور نیست.

 • کیفیت تماس

در ادامه می‌رسیم به مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی از نظر کیفیت تماس. بسیاری از هندزفری‌های گردنی دارای یک میکروفون درون خطی هستند، به این معنی که می‌توانید هنگام مکالمه آن را به صورت فیزیکی به دهان خود نزدیک کنید تا طرف مقابل شما را واضح‌تر بشنود. علاوه بر این، امروزه ایرپادها نیز از نرم افزارهای خاصی برای حذف نویزهای ناخواسته و تقویت صدا در حین تماس استفاده می‌کنند.

 • کاربرد و کارایی

در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی از نظر کاربردی بودن باید گفت که ایرپادها برای استفاده و نگهداری به مشارکت بیشتر شما به عنوان کاربر نیاز دارند. در مقابل هندزفری گردنی ارزش بیشتری از نظر خرید دارد و دردسر کمتری را به ویژه در هنگام حرکت ایجاد می‌کند.

با این همه اکثر مردم ترجیح می‌دهند ایرپاد بخرند، زیرا بیشتر ترند و همینطور کاربردی هستند و این موفقیت تجاری به برندها انگیزه می‌دهد تا به نوآوری و ارائه ویژگی‌های جدید ادامه دهند.

مزایا و معایب ایرپاد و هندزفری گردنی

مزایا و معایب ایرپاد و هندزفری گردنی

در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی باید اشاره کنیم که هر کدام از این دو گجت مزایا و معایب خاص خود را دارند و هر فرد با توجه به این موارد و شرایط شخصی خود اقدام به انتخاب گزینه برتر برای خود خواهد کرد. هدفون‌های گردنی در برابر صدای اطراف کمتر عایق هستند که این امر برای دوندگان بسیار مناسب است؛ زیرا همه صداها را مسدود نمی‌کند و به شما امکان می‌دهد هنگام دویدن به عنوان مثال صدای بوق ماشین را بشنوید.

ضمن اینکه آن‌ها دارای یک میکروفون داخلی هستند که به برقراری ارتباط بدون دردسر و تجربه صدای فراگیر کمک می‌کند. بعلاوه بند گردن سفت و قرارگیری راحت داخل گوش آن را به بهترین همراه برای دوندگان تبدیل کرده است. دیگر مزایای هندزفری‌های گردنی شامل موارد زیر است:

 • طراحی اسپرتی دارد که جلوه زیبایی به آن می‌بخشد.
 • هیچ‌گونه ناراحتی در هنگام استفاده ایجاد نمی‌کنند.
 • دارای عمر باتری عالی است که به معنای نیاز کمتر به شارژ است.
 • نوارهای گردنی سفت و کابل‌های کوتاه و محکم دارند.
 • وزن آنها بسیار سبک است.
 • قابلیت حمل بالایی دارد زیرا فقط باید به گردن آویزان شود.
 • کاملاً در برابر آب و عرق مقاوم هستند.
 • کیفیت صدای فراگیر دارند.

در مقابل از معایب این گجت می‌توان به دست و پاگیر بودن کابل‌ها حین چرخاندن سر اشاره کرد. مورد بعدی دوام باتری کمتر است؛ عایق خوبی برای صدا نیست برای برخی آزار دهنده است.

در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی باید به مزایا و معایب ایرپادها نیز اشاره کنیم. آن‌ها دارای یک قاب شارژ هستند که باعث انعطاف پذیری منبع تغذیه است؛ بعلاوه عمر باتری قدرتمند و میکروفون عالی دارند و به راحتی در داخل مجرای گوش قرار می‌گیرند و کیفیت صدایی که ارائه می‌دهند کاملا استثنایی است.

هدفون ایرپاد صدای خارجی را کاملا عایق‌بندی می‌کند و به تمرکز شما روی صدای موسیقی کمک می‌کند. دیگر مزایای هدفون به شرح زیر است:

 • دارای طراحی آینده‌نگر است.
 • آزادی حرکت را فراهم می‌کند.
 • بسیار فشرده و قابل حمل هستند.
 • داشتن کیس باعث می‌شود که آن‌ها در هر زمان و هر مکانی قابل شارژ باشند.
 • قابل اتصال به تلویزیون، تبلت، لپ‌تاپ و… هستند.
 • می‌توان آن را در آن واحد مشترک استفاده کرد.
 • آنها طیف وسیعی از کنترل را دارند و در سبک‌ها و رنگ‌های مختلف موجود هستند.

اما این گجت‌ها نیز معایبی دارند که استفاده و انتخاب آن‎‌ها را برای برخی دشوار می‌کند. به عنوان مثال ایمنی کمتری در برابر افتادن و گم شدن دارند یا اینکه بسیار گران هستند.

ایرپاد بخرم یا هندزفری گردنی؟

جمع‌بندی

با مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی مشاهده کردیم که هر کدام ویژگی‌های متمایزی دارند که کاربران را به خرید آنها ترغیب می‌کنند، اما قبل از خرید باید نکات مورد نظر و اولویت‌های خودتان را مشخص کنید. به عنوان مثال کیفیت صدا پارامتر بسیار مهمی است که بر تصمیم خرید تأثیر می‌گذارد و قیمت نیز فاکتور مهم بعدی است و موارد دیگر که در مقاله فوق به آن‌ها اشاره شد. امیدواریم با توضیحات فوق شما را در انتخاب درست راهنمایی و کمک کرده باشیم.

سوالات متداول

ماندگاری کدام بیشتر است؟ ایرپاد یا هندزفری گردنی؟

از نظر دوام در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی، برنده هندزفری گردنی است زیرا با وجود گردنبند امنیت بیشتری را در برابر افتادن و… دارد.

ایرپاد بهتر است یا هندزفری گردنی؟

در مقایسه ایرپاد و هندزفری گردنی مشاهده کردیم که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و بهتر بودن یک مساله نسبی و سلیقه‌ای است.

4.3/5 - (7 امتیاز)

برای اطلاع از تخفیف های شگفت انگیز توشه من، شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

لطفاً یک مقدار از 09000000000 تا 09999999999 وارد نمایید.

نظرات (6)

سارا

از نظر کیفیت میکروفن، ایراد بهتره یا هندزفری گردنی؟

  نفس غفوری

  معمولا ایرپادها خصوصا اونایی که ساقه ندارن و کامل توی گوش هستن به علت فاصله از دهان، میکروفونشون صدا رو ضعیف‌تر میگیره ولی ایرپادهای گردنی چون میکروفونشون به دهان کاربر نزدیک‌تره، صدا رو بهتر دریافت میکنن و برای کسانی که مکالمات طولانی انجام میدن مناسب‌ترن.

امیر

درود و سپاس از بابت اطلاع رسانی و شفاف سازی برای انتخاب صحیح متناسب با آنچه نیازمان را برآورده می سازد .
ممنون .

امیر احمدی پور

سلام و ارادت.
شغلم فنی و تحرک بدنی ام زیاد هندز فری بلوتوثی گردنی که مقاوم در برابر رطوبت و مسافت مناسب لااقل ده متر را جوابگو باشه ترجیحاً با کیفیت چی بگیرم ممنون از حسن رأفت و بذل توجه شما عزیز بزرگوار .

  توشه

  سلام دوست عزیز.
  به دلیل فعالیت های بدنی که دارید، اگر به دنبال هندزفری گردنی با کیفیت هستید؛ Sennheiser HD1 پیشنهاد می شود. به جز این مدل، هندزفری های دیگری هم هستند که می توانید استفاده نمایید مانند: JBL LIVE 200BT، افتر شوکز مدل AS800 (مخصوص ورزشکاران). اما پیشنهاد می شود که از نوع هندزفری گردنی استفاده نکنید بلکه از نوع کاملا بی سیم استفاده کنید مانند مدل های: هندزفری qcy مدل t13 و هندزفری جی بی ال YAM wave 200.

الیاس

سلام شما اومدین تو مزایا هندزفری گردنی نوشتین عمر باتری عالی دارد و باز توی معایبش نوشتین دوام باتری بدی دارد خودتون میفهمین چی نوشتین خداوکیلی