آموزش ساخت اپل آیدی بدون شماره موبایل

ساخت اپل آیدی بدون شماره

آموزش ساخت اپل آیدی بدون شماره موبایل

اپل آیدی در اصل شناسنامه محصولات اپل است؛ اپل با این کار امنیت محصولات خود را تا حد زیادی بالا برده است. تحریم‌های جهانی و محدودیت‌های داخلی موجب شده است تا ایجاد اپل آیدی به امری نسبتاً دشوار و پیچیده برای کاربران تبدیل شود. عدم پشتیبانی اپل از پیش شماره‌های ایران، یکی از این محدودیت ها است. با این وجود همچنان روش هایی برای دور زدن شماره تلفن همراه وجود داشته و شما می‌توانید بدون شماره تلفن همراه اقدام به ساخت اپل آیدی کنید. بنابراین اگر قصد ساخت اپل آیدی بدون شماره را دارید، این نوشته آموزشی از فروشگاه آنلاین توشه را از دست ندهید.

موارد مورد نیاز در ساخت اپل آیدی

برای ساخت اپل آیدی می‌توانید با گوشی و کامپیوتر اقدام به انجام این کار کنید. آدرس واقعی و ایمیل از جمله مواردی است که برای ساخت اپل آیدی بدون شماره به آن‌ها نیاز داریم. شماره موبایل، یکی از جدیدترین روش های احراز هویت اپل است که در 3 سال اخیر این شرکت آن را به موارد مهم در ساخت اپل آیدی تبدیل کرده است.

با توجه به اینکه ایران توسط شرکت اپل تحریم شده است؛ ساخت اپل آیدی با شماره تلفن‌های ایرانی و ثبت آدرس در ایران، غیرممکن شده است؛ بنابراین ساخت اپل آیدی، به یکی از اصلی‌ترین چالش‌های دارندگان و طرفداران آیفون تبدیل شده است. با این وجود، 3 روش متداول جهت رفع این محدودیت ها برای ایرانیان وجود دارد که به شرح زیر است:

استفاده از شماره تلفن آشنایان در خارج

در این روش، شما به کمک دوست و آشنایی که در خارج ایران دارید، می‌توانید اقدام به ساخت اپل آیدی کنید. 

ساخت شماره مجازی

دارندگان آیفون در ایران می‌توانند با استفاده از شماره‌های مجازی، اقدام به ساخت اپل آیدی کنند. تعدادی از شماره‌های مجازی رایگان و تعدادی از آن ها پولی است. این روش چندان دردسرساز نیست و تنها ممکن است به مواردی از حساب کاربری دسترسی نداشته باشید.. لازم به ذکر است، در این روش احتمال اینکه شرکت اپل شماره مجازی شما را تشخیص دهد و اقدام به بلاک کردن آن کند، وجود دارد؛ بنابراین این روش کمی پرریسک است.

** خرید آیفون 14 **

استفاده از سرویس‌های دریافت پیامک

روش آخر، استفاده از شماره تلفن‌های عمومی است که قابلیت دریافت پیامک را دارند. این روش کاملا غیراصولی است, زیرا  همه افراد می‌توانند به این شماره ها دسترسی داشته باشند؛ بنابراین این روش هیچگونه امنیتی ندارد.

موارد مورد نیاز در ساخت اپل آیدی
آموزش کامل ساخت اپل آیدی بدون شماره موبایل

حال که با روش های رفع محدودیت شماره موبایل آشنا شدید، احتمالا این سوال به ذهنتان رسیده است که چگونه می‌توان بدون ثبت شماره تلفن، اقدام به ساخت اپل آیدی کرد؟ زیرا ثبت شماره تلفن در اپل آیدی، در صورت نداشتن آشنا در خارج، کار پر ریسکی است. در حال حاضر نرم افزار آی‌تونز در کامپیوتر و اپلیکیشن اپل موزیک در اندروید این قابلیت را دارند که شما می توانید، بدون ثبت شماره موبایل اقدام به ساخت اپل آیدی کنید.

**  خرید آیفون 13 با 15% تخفیف در فروشگاه آنلاین توشه  **

ساخت اپل آیدی بدون شماره با آیتونز ورژن قدیم

ساخت اپل آیدی بدون شماره موبایل در اپ ویندوز آی تونز ممکن است؛ اما به شرطی که از نسخه های قدیمی استفاده شود. شما می‌توانید ورژن دوازده نرم افزار iTunes را از گوگل پیدا کنید سپس مراحل زیر را انجام دهید

ابتدا برنامه آیتونز نسخه 12 را نصب کنید. پس از نصب کامل برنامه، برنامه را باز شود. حال با پنجره‌ایی مشابه شکل زیر مواجه می‌شوید؛ روی گزینه Agree کلیک کنید.

ساخت اپل آیدی بدون شماره با آیتونز ورژن قدیم
حال صفحه اصلی نرم افزار باز می‌شود. حال ممکن است گزینه ای برای آپدیت برنامه برای شما باز شوید، توجه داشته باشید که نباید برنامه را آپدیت کنید؛ بنابراین روی گزینه Don’t Download کلیک کنید.

حال روی گزینه Account در نوار بالایی نرم افزار کلیک کرده و سپس گزینه sign in را کلیک کنید.

ثبت نام در نرم افزار آیتونز

در پنجره باز شده جدید، برای ساخت اپل آیدی بدون شماره تلفن همراه، روی گزینه Create New Apple ID کلیک کنید. لازم به ذکر است اگر پس از کلیک روی این گزینه با صفحه جدیدی مواجه نشدید، از فیلترشکن استفاده کرده و ip خود را تغییر دهید.

ساخت اپل آیدی با آیتونز

در این مرحله از ساخت اپل آیدی بدون شماره، به پنجره ابتدایی اپ استور فته و باید روی گزینه Continue کلیک کنید.

در صفحه جدید از بین گزینه‌ها، در مقابل عبارت Payment Method گزینه None را انتخاب کنید.

ایجاد اپل آیدی در آیتونز

همانطور که در ابتدا محتوا آموزشی ساخت اپل آیدی بدون شماره گفتیم، برای ایجاد اپل آیدی به ایمیل و آدرس نیاز داریم. حال در این مرحله باید یک آدرس جعلی مرتبط با کشوری که انتخاب کردید، وارد کنید.

برای اینکه بتوانید یک آدرس جعلی ثبت کنید، می توانید عبارت Fake Address Generator را در گوگل سرچ کرده و وارد وب سایت‌هایی مثل fakexy.com شوید. این سایت‌ها، به صورت خودکار یک آدرس جعلی در اختیار شما قرار می‌دهند. 

در آخرین مرحله از ساخت اپل آیدی بدون شماره، نوبت به ثبت و تایید ایمیل می‌رسد. در صفحه Verify Your Apple ID، کد تاییدی که برای ایمیل شما از طرف اپل ارسال شده است را وارد کرده و حساب کاربری خود را فعال کنید.

تایید حساب کاربری در آیتونز

مطلب مرتبط: استعلام اصالت آیفون

جمع بندی

با توجه به محبوبیت روزافزون محصولات اپل در ایران، شاید شما هم بخواهید محصولات این شرکت را تهیه کنید. حال که با ساخت اپل آیدی بدون شماره آشنا شدید، می‌توانید با خیال راحت‌تری، اقدام به خرید آیفون کنید. در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای خرید گوشی موبایل می‌توانید از تخفیف 15% فروشگاه آنلاین توشه استفاده کنید و زیر قیمت بازار اقدام به خرید کنید.

سوالات متداول

آیا بدون شماره تلفن، می‌توان اقدام به ساخت اپل آیدی کرد؟

در چند سال اخیر، شرکت اپل ثبت شماره تلفن را برای احراز هویت الزامی کرده است اما همچنان راهکارهایی برای ساخت اپل آیدی بدون شماره وجود دارد که در این مقاله به آموزش آن پرداختیم.

چرا ایجاد اپل آیدی با شماره همراه ریسک پذیر است؟

به دلیل اینکه شرکت اپل ایران را تحریم کرده است، از شماره تلفن‌های ایرانی نمی‌توان در ساخت اپل آیدی استفاده کرد. بنابراین باید از راهکارهایی مثل استفاده از شماره تلفن مجازی یا استفاده از سرویس‌های پیامک دهی استفاده کرد که این روش‌ها نیز خطراتی همچون هک شدن و بلاک شدن حساب کاربری دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

برای اطلاع از تخفیف های شگفت انگیز توشه من، شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

لطفاً یک مقدار از 09000000000 تا 09999999999 وارد نمایید.