راهکار های تشخیص اپل واچ فیک

چگونگی تشخیص اپل واچ فیک

راهکار های تشخیص اپل واچ فیک

اپل واچ که امروزه جایگاه خود را به عنوان یک ساعت هوشمند همه جانبه تثبیت کرده، در ورژن های جدیدتر به مرکزی از ویژگی های پیشرفته و کاربردی تبدیل شده است. اپل واچ ها طوری طراحی شده اند که به راحتی و با توجه به برخی نکات جزئی، میتوان از اصل بودن یا فیک بودن آن مطلع شد.

لوازم الکترونیکی فیک و تقلبی، علاوه بر اینکه ضرر مالی به خریدار وارد میکند، بلکه ممکن است امنیت داده های کاربر و تجربه او را به خطر بیندازد. در این مطلب از توشه قصد داریم روش های تشخیص اپل واچ فیک را بررسی کنیم که بتوانید هنگام خرید از نکات مهم استفاده کنید.

تشخیص از بسته بندی اپل واچ

یکی از تفاوت های عمده بین اپل واچ فیک و اصل، بسته بندی آنها میباشد. نکته ای که باید در بخش بسته بندی اپل واچ ها به آن توجه کنید، نوع متریال سازنده این بسته بندی ها است. در بسته بندی اپل واچ های اصل، نوشته های روی آن به هیچ عنوان پاک نمیشوند و از بین نمیروند؛ در صورتی که در بسته بندی اپل واچ فیک معمولا این اتفاق پیش می آید.

رابط کاربری اپل واچ فیک

از دیگر بخش هایی که میتوان برای تشخیص اپل واچ فیک از آن استفاده کرد، رابط کاربری اپل واچ میباشد. در اپل واچ اصل برنامه های مورد نیاز توسط شرکت اپل نصب شده اند و پس از آن اپل واچ به بازار عرضه شده است. این برنامه ها یا اپلیکیشن ها شامل تقویم، پیام ها، تنظیمات و… میشوند. در صورتی که به آیکون این برنامه ها دقت جزئی کنید، متوجه میشوید که شرکت های اپل واچ فیک، در طراحی این آیکون ها به خوبی عمل نکرده اند و قابل تشخیص است.

تفاوت رابط کاربری اپل واچ فیک و اصل

تشخیص اپل واچ فیک از شماره سریال

اپل واچ های اصل طوری ساخته شدند که در پشت قاب آنها، یک شماره سریال درج شده و درصورتی که این شماره سریال را در پشت قاب اپل واچ مشاهده نکردید،  تردید نکنید که آن فیک است. همچنین اگر این شماره سریال وجود داشت نیز میتوانید برای اطمینان بیشتر از اصل بودن اپل واچ، شماره سریال آن را در وب سایت checkcoverag.apple.com وارد کرده و اصل بودن آن را چک کنید.

بررسی دکمه ها

یکی از موارد مهمی که در خرید اپل واچ باید به آن توجه کنید، دکمه ها و کنترلر های اپل واچ میباشد. باید توجه داشته باشید که دکمه ها عمل میکنند یا صرفا به صورت تزئینی هستند؛ حتی ممکن است دکمه های اپل واچ فیک عمل کنند اما به دلیل کیفیت پایین، آسیب پذیر و شکننده باشند.

صفحه نمایش های اپل واچ

اولین نکته در خصوص اپل واچ فیک این است که صفحه نمایش آنها به طور بیش از حد براق هستند؛ این مورد علاوه بر اینکه نشانه ای برای اپل واچ فیک است، موجب آسیب دیدن چشم ها نیز میشود. به دلیل اینکه نور بیشتری را به سمت چشم منعکس میکند.

تست شارژر اپل واچ فیک

یکی از آسوده ترین راهکار ها برای تشخیص اپل واچ فیک، تست شارژر آنهاست؛ برای این کار میتوانید یک شارژر اصل را به اپل واچ مد نظر متصل کنید و مشاهده کنید که اپل واچ شارژ میشود یا خیر. شارژر های اصلی نمیتوانند اپل اپل واچ فیک را شارژ کنند.

تفاوت های بند اپل واچ اصل و فیک

چگونگی تغییر بند اپل واچ

یکی از مواردی که میتواند در تشخیص اپل واچ فیک به شما کمک کند، بند اپل واچ میباشد. شما میتوانید از ثابت بودن بند ها یا امکان تغییر آنها متوجه این شوید که اپل واچ شما اصل یا فیک است. در اپل واچ های اصل که توسط کمپانی اپل تولید میشوند، با استفاده از دو دکمه موجود در اپل واچ، میتوان بند آنها را تغییر داد.

لازم به ذکر است که ممکن است در برخی اپل واچ های فیک هم امکان تغییر بند وجود داشته باشد و این مورد به طور قطعی اورجینال بودن اپل واچ را اثبات نمیکند. اما شما میتوانید با جدا کردن بند های اپل واچ مورد نظر و اتصال آنها به یک اپل واچ اصل، تا حدودی از فیک بودن یا اصل بودن اپل واچ مدنظر خود مطمئن شوید.

بررسی پشت اپل واچ

ارزیابی و بررسی قسمت پشت اپل واچ یکی دیگر از راهکار هایی است که میتواند به شما در تشخیص اپل واچ فیک کمک کند. پنل پشتی اپل واچ فیک تفاوت زیادی با نمونه اورجینال آن دارد. الگو و چیدمانی که در پشت اپل واچ های فیک مورد استفاده قرار میگیرد تفاوت های واضحی با اپل واچ اصل دارد که به راحتی میتوانید تشخیص دهید.

تشخیص اپل واچ فیک از اندازه و ابعاد

در تولید و ساخت اپل واچ اورجینال توسط کمپانی اپل، از فناوری های پیشرفته ای برای طراحی ابعاد و نازکی آنها استفاده شده است؛ به همین دلیل شرکت های تولید اپل واچ های فیک معمولا قادر نیستند ساعت هوشمندی کپی اپل واچ و با همان طراحی و ابعاد بسازند. شما میتوانید برای تشخیص اصل یا فیک بودن ساعت، ابعاد آن را با ابعاد اپل واچ های سری 7 که در دو سایز 41 و 45 میلیمتر وجود دارد، مقایسه کنید.

تشخیص فیک بودن اپل واچ با بررسی پشت

سوالات متداول

استعلام اپل واچ از سایت اپل چگونه است؟

شما میتوانید پس از دسترسی به شماره سریال اپل واچ، آن را در وب سایت checkcoverag.apple.com وارد کرده تا از اصل بودن اپل واچ مطمئن شوید.

تفاوت اپل واچ اولترا اصل و فیک در چه چیز هایی است؟

اپل واچ های اورجینال در مواردی همچون بسته بندی، رابط کاربری، شماره سریال، دکمه ها و کنترلر ها، شارژر، صحه نمایش و... با اپل واچ های فیک تفاوت دارند و از آنها میتوان متوجه فیک بودن ساعت شد.

جمع بندی

اپل واچ ها با اینکه امکانات بسیار جذاب و کیفیت بالایی دارند، از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند که این موضوع منجر میشود تا شرکت های متفرقه شروع به تولید نمونه های طرح اپل واچ کنند و قیمت آن را تا حد زیادی کاهش دهند. همین موضوع باعث شده تا چالش بزرگی در خرید اپل واچ به وجود بیاید و این چالش تشخیص اپل واچ فیک میباشد. در این مطلب قصد داشتیم روش هایی برای تشخیص اپل واچ فیک از اصل آن را به شما ارائه دهیم تا هنگام خرید اپل واچ، متوجه فیک یا اصل بودن آن شوید.

4.3/5 - (6 امتیاز)

برای اطلاع از تخفیف های شگفت انگیز توشه من، شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

لطفاً یک مقدار از 09000000000 تا 09999999999 وارد نمایید.