تفاوت گوشی سامسونگ هند و ویتنام در چیست؟

تفاوت گوشی سامسونگ هند و ویتنام در چیست؟

تفاوت گوشی سامسونگ هند و ویتنام در چیست؟

قبل از اینکه در مورد تفاوت گوشی سامسونگ هند و ویتنام صحبت کنیم لازم است توضیحات زیر را ارائه دهیم. در حال حاضر سامسونگ بزرگترین تولیدکننده و فروشنده گوشی‌های هوشمند جهان است. احتمالاً می‌توانید تصور کنید که یک شبکه تولیدی وسیع برای پمپاژ بیش از یک چهارم میلیارد دستگاه در سال مورد نیاز است؛ بنابراین این شرکت در چندین کشور در سراسر جهان کارخانه دارد.

در واقع اصلا فرقی نمی‌کند که گوشی‌های سامسونگ در چه کشوری ساخته می‌شوند زیرا این برند معتبر دارای یک استاندارد کیفیت یکسان در تمام کارخانه‌های خود است. از جمله کشورهایی که بیشترین تعداد گوشی سامسونگ در آن‌ها تولید می‌شود می‌توان به هند و ویتنام اشاره کرد. در ادامه به بررسی فرق گوشی سامسونگ هند و ویتنام در توشه من خواهیم پرداخت.

فرق گوشی سامسونگ ویتنام با هند

فرق گوشی سامسونگ ویتنام با هند چیست؟

اگرچه گوشی‌های سامسونگی که در دو کشور هند و ویتنام ساخته می‌شوند از نظر استاندارد کیفی یکسان هستند اما در برخی موارد ممکن است تفاوت‌های داشته باشند که آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

 • کیفیت ساخت گوشی

از جمله مواردی که باعث فرق گوشی سامسونگ هند و ویتنام شده است، کیفیت ساخت آن‌ها می‌باشد. در برخی موارد کاربران اعلام کرده‌اند که گوشی‌های سامسونگ ساخت کشور ویتنام در نسبت به محصولات هندی از کیفیت ساخت بهتری برخوردار هستند. به عنوان مثال نوع ویتنامی در برابر ضربه و صدمات خارجی آسیب‌پذیرتر هستند و احتمال اینکه زودتر خراب شوند، وجود دارد.

 • قیمت گوشی

لازم به ذکر است که دو کشور هند و ویتنام اصولا ارزان‌ترین نیروی کار در جهان را دارند، بنابراین گوشی‌های سامسونگ تولیدی این دو کشور نسبت به سایر کشورها قیمت کمتری خواهند داشت. از این نظر فرق گوشی سامسونگ هند و ویتنام در این است انواع ویتنامی قیمت کمتری دارند.

 • عملکرد گوشی

در واقع تفاوت گوشی سامسونگ هند و ویتنام از لحاظ عملکرد هیچ است و این دو در این زمینه یکسان هستند؛ با این همه طبق گفته برخی کاربران در مواردی گوشی‌های ساخت ویتنام توانایی پایین‌تری در بهره‌برداری از بعضی برنامه‌ها و بازی‌ها دارند.

 • عمر باتری گوشی

دیگر فرق گوشی سامسونگ هند و ویتنام از نظر عمر باتری است. طبق اعلام نظر برخی کاربران انواع ساخت ویتنام عمر باتری کمتری نسبت به انواع ساخت هند دارند که ممکن است به علت استفاده از قطعات دارای کیفیت پایین‌تر در کارخانه‌های ویتنام باشد.

تفاوت گوشی سامسونگ هند و ویتنام

چگونه می‌توان فهمید گوشی سامسونگ هندی است یا ویتنامی؟

تفاوت گوشی سامسونگ هند و ویتنام براحتی قابل تشخیص است. اغلب در پشت جعبه گوشی نام کشور تولیدکننده ثبت می‌شود، اما برای اطمینان بیشتر می‌توانید کد IMEI را که روی جعبه دستگاه نوشته شده بررسی کنید. این کد در بخش تنظیمات موبایل و در گزینه Phone About نیز ثبت شده است. روش دیگر دستیابی به این کد شماره‌گیری *#۶# با گوشی مورد نظر است. در کد IMEI به رقم هفتم و هشتم دقت کنید تا کشور سازنده گوشی را پیدا کنید. اگر این اعداد 02 یا 20 باشند، یعنی گوشی ساخت هند و چنانچه این ارقام 07 یا 70 باشند مونتاژ ویتنام است.

گوشی‌های ساخت کدام کشور کیفیت بهتری دارند؟

در مورد فرق گوشی سامسونگ هند و ویتنام برخی تصورات غلط وجود دارد و این اطلاعات غلط اغلب خریداران را دچار چالش خواهند کرد. به بیان ساده، تمام گوشی‌های سامسونگی که در کارخانه‌های این شرکت یا شرکای آن ساخته می‌شوند، اورجینال بوده و دارای استاندارد کیفی یکسانی هستند. در واقع فرقی نمی‌کند کارخانه مونتاژ گوشی سامسونگ در هند باشد یا ویتنام و یک گوشی سامسونگ ساخته شده کارخانه‌ای در ویتنام ذاتاً بهتر از گوشی تولیدی در هند نیست و بالعکس.

دلیل عدم فرق گوشی سامسونگ هند و ویتنام این است که در واقع این کارخانه‌ها فقط دستگاه‌ها را مونتاژ می‌کنند. همه کارخانه‌های واقع در این کشورها اجزای یکسانی را دریافت می‌کنند و فرآیندهای تولید و کیفیت یکسانی را انجام می‌دهند. بنابراین نگرانی در مورد اینکه که گوشی سامسونگ اورجینال است یا نه اساسا بی‌مورد خواهد بود.

گوشی‌های ساخت کدام کشور کیفیت بهتری دارند

گوشی‌های ODM چیست؟ آیا توسط شرکت سامسونگ ساخته می‌شوند؟

به علت افزایش استقبال کاربران از گوشی‌های سامسونگ و فشار بالا برای بالا بردن میزان تولید این گوشی، سامسونگ مجبور شد برخی کشورها را برای تولید گوشی‌های خود انتخاب کند. به دنبال این سیاست اولین گوشی هوشمند گلکسی A6s در سال 2019 توسط تولیدکننده شخص ثالث برای بازار چین ارائه شد که رده پایین‌تر و قیمت کمتری داشتند. این دستگاه‌ها بنام ODM سامسونگ هستند و به این شرکت اجازه می‌دهند، دستگاه‌های مقرون به صرفه را در سایر کشورها تولید و ارائه کند.

انتظار می‌رود در آینده نزدیک به 60 میلیون گوشی هوشمند ODM سامسونگ به بازارهای سراسر جهان ارسال شود. اگرچه سامسونگ ادعا می‌کند که گوشی‌های ODM نیز مراحل کنترل کیفیت دقیق و سختی را طی می‌کنند؛ اما در کل در زمینه سخت‌افزارها و ویژگی‌های دیگر نمی‌توانند با انواع دیگر برابری کنند.

تشخیص محل ساخت گوشی سامسونگ

همانطور که در قسمت‌های قبل اشاره کردیم، برای تشخیص محل ساخت گوشی سامسونگ باید کد IMEI گوشی را بررسی کنیم. این عدد در واقع، کد شناسایی گوشی است که راه‌های دستیابی به آن را شرح دادیم. برای پیدا کردن محل تولید گوشی سامسونگ لازم است رقم هفتم و هشتم کد IMEI ا بررسی کنیم.

می‌دانیم که شرکت سامسونگ در چندین کشور کارخانه تولید گوشی خود را دارد که در کد IMEI می‌توان پی به محل ساخت گوشی سامسونگ برد. لازم به ذکر است که این اعداد در برخی موارد دقیق نیستند؛ زیرا سامسونگ گاهی در مورد برخی مناطق، اعداد متفاوتی بکار می‌برد. در ادامه اعداد مختلف و کشور مربوط به آن را فهرست کرده‌ایم.

 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۰۵ یا ۵۰: گوشی تولید شده در برزیل، آمریکا یا فنلاند
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۰۸ یا ۸۰: تولید در آلمان یا چین
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۰۱ یا ۱۰ یا ۷۰ یا ۹۱: تولید شده در فنلاند
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۰۲ یا ۲۰: تولید در امارات یا هند
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۰۳ یا ۳۰: تولیدی چین یا کره جنوبی
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۰۴ یا ۴۰: ساخت چین یا بریتانیا
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۰۶ یا ۶۰: ساخت هنگ‌کنگ، چین، مکزیک یا فرانسه
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۰۰: ساخت کارخانه‌های اصلی در کره جنوبی
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۱۳: تولید شده در کشور آذربایجان
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۱۸: ساخت سنگاپور
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۷۱: گوشی تولید مالزی
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۸۱: تولید چین
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۰۹: مونتاژ هند
 • رقم 7 و 8 کد IMEI گوشی سامسونگ ۱۱: تولید چین یا هند

تشخیص محل ساخت گوشی سامسونگ

جمع‌بندی

در انتها یادآوری می‌کنیم که فرق گوشی سامسونگ هند و ویتنام از نظر کیفیت ساخت، هیچ است و تفاوتی بین یک گوشی سامسونگ تولید هند و ویتنام وجود ندارد. تمام این گوشی‌ها بعد از گذراندن مراحل کنترل کیفی به دست کاربران خود در کشورهای مربوطه می‌رسند یا برای فروش به سایر کشورهای ارسال خواهند شد. پس در هنگام خرید گوشی سامسونگ مورد نظرتان به صحبت‌های فروشنده و بازار گرمی درباره محل تولید و فرق گوشی سامسونگ هند و ویتنام اهمیت زیادی ندهید و خودتان با بررسی‌های لازم انتخاب مناسب را انجام دهید.

سوالات متداول

نحوه تشخیص پک ویتنام از هند چگونه است؟

تنها فرق گوشی سامسونگ هند و ویتنام سری شارژر آن است که مطابق با استاندارد همان کشور تولید شده است و بقیه موارد یکسان است.

گوشی سامسونگ ساخت مالزی بهتر است یا ویتنام؟

در واقع هیچ تفاوتی با هم ندارند و هر دو از سطح کیفی یکسانی برخوردار هستند.

کد گوشی سامسونگ ساخت ویتنام چیست؟

برای تشخیص محل ساخت گوشی سامسونگ باید رقم 7 و 8 کد IMEI را بررسی کنید که برای گوشی ساخت ویتنام این رقم 07 یا 70 است.

4.9/5 - (71 امتیاز)

برای اطلاع از تخفیف های شگفت انگیز توشه من، شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

لطفاً یک مقدار از 09000000000 تا 09999999999 وارد نمایید.