آموزش نحوه شارژ کردن ایرپاد و تاثیر آن بر باتری

نحوه شارژ کردن ایرپاد

آموزش نحوه شارژ کردن ایرپاد و تاثیر آن بر باتری

نحوه شارژ کردن ایرپاد، شاید به نظر چیز مهمی نباشد اما همانطور که همه ما واقف هستیم، تکنولوژی همواره در حال پیشرفت است. یکی از آخرین اختراعات در دنیای تکنولوژی، هدفون‌ بی سیم است و یکی از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی این محصول، اپل است که ایرپادهای خود را با بهترین کیفیت به بازار عرضه کرده است. ایرپادها به دلیل راحتی و کارایی خود شناخته شده‌اند و امروزه به محبوب‌ترین لوازم جانبی اپل تبدیل شده‌اند. مهم است بدانیم چگونه ایرپاد خود را به درستی شارژ کنیم تا برای مدت طولانی بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم. در ادامه این مطلب از توشه من، درباره روش‌ها و نحوه شارژ کردن ایرپاد با شما همراه خواهیم بود.

نحوه شارژ کردن ایرپاد

بهتر است قبل از خاموش شدن ایرپاد خود، اقدام به شارژ آن کنید. در واقع برای هر گجتی این روش توصیه می‌شود تا باتری آن خراب نشود. برای نحوه شارژ هندزفری بی سیم اپل روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را با هم مرور خواهیم کرد.

نحوه شارژ کردن ایرپاد با کیس

می‌دانیم که ایرپادها دارای کیس و قابی هستند که مخصوص نگهداری و البته شارژ کردن آن‌هاست. برای یادگیری نحوه شارژ کردن ایرپاد با کیس مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مطمئن شوید که کیس شارژ روشن است.
 • هدفون‌ها را در کیس شارژ قرار دهید.
 • کیس را با استفاده از کابل USB موجود به برق وصل کنید.
 • هدفون‌ها شروع به شارژ شدن می‌کنند و با سبز شدن چراغ نشانگر شارژ، آماده استفاده خواهند بود.

نحوه شارژ ایرپاد بدون کیس، با کیس و بدون شارژر

نحوه شارژ کردن ایرپاد بدون کیس

اگر قاب ایرپاد همراه‌تان نیست نگران نباشید، یک نحوه شارژ کردن ایرپاد، بدون قاب است و سه تکنیک برای آن وجود دارد:

 • استفاده از کابل میکرو USB: برخی ایرپادها دارای پورت USB هستند و می‌توانید آنها را با استفاده از کابل USB شارژ کنید. کافی است کابل را به پورت و سپس به منبع برق وصل کنید.
 • شارژر بی سیم Qi: اگر ایرپاد شما از شارژ بی سیم Qi پشتیبانی می‌کند کافی است آن را روی پد این شارژر قرار دهید تا شارژ بی سیم ایرپاد شما شروع شود.
 • آخرین نحوه شارژ کردن ایرپاد بدون قاب، استفاده از کابل شارژی است که همراه با هندزفری بی سیم ارائه می‌شود که انتهای آن USB و یک پین باریک است که مستقیماً به هندزفری وصل می‌شود.

نحوه شارژ کردن ایرپاد بدون شارژر

چنانچه همیشه در حال حرکت هستید و زمانی برای توقف و شارژ ایرپاد خود ندارید، نحوه شارژ کردن ایرپاد شما به یکی از این سه روش ممکن است:

 • استفاده از پاور بانک: از ساده‌ترین راه‌ها برای شارژ هندزفری بی سیم اپل بدون شارژر، استفاده از پاوربانک است. هدفون خود را با استفاده از کابل USB به پاوربانک متصل کنید تا شارژ شود.
 • استفاده از لپ تاپ یا کامپیوتر: یک نحوه شارژ کردن ایرپاد بدون شارژر، استفاده از پورت USB در لپ تاپ یا کامپیوتر است. پس هدفون بی سیم را با استفاده از کابل USB به پورت USB متصل کنید و اجازه دهید شارژ شود.
 • استفاده از تلویزیون یا کنسول بازی: اگر تلویزیون یا کنسول بازی با پورت USB دارید، می‌توانید از آن برای شارژ کردن ایرپاد استفاده کنید.

از کجا متوجه شویم ایرپاد شارژ شده است؟

از کجا متوجه شویم ایرپاد شارژ شده است؟

اصولا همه گجت‌ها برای آگاهی از میزان شارژ یا اینکه به طور کامل شارژ شده‌اند یا نه دارای چراغ‌ هایی روی بدنه خود هستند. ایرپاد نیز دارای چراغ شارژ روی کیس آن است و با بررسی آن متوجه می‌شویم که آیا هندزفری بی سیم اپل ما شارژ شده یا نه:

 • چراغ سبز در حالی که ایرپاد داخل کیس است یعنی ایرپاد کاملا شارژ شده است.
 • چراغ سبز بدون اینکه ایرپاد داخل کیس باشد، یعنی قاب کاملا شارژ شده است.
 • چراغ کهربایی یعنی کمتر از یک بار شارژ کامل در باتری کیس باقی مانده است.
 • کهربایی چشمک‌زن یعنی ممکن است ایرپاد را در وضعیت نامناسبی در قاب قرار داده‌اید و شارژ انجام نمی‌شود.
 • نور سفید چشمک‌زن یعنی ایرپاد برای استفاده دوباره، آماده است.

ایرپاد چقدر شارژ نگه می‌دارد؟

اگر قصد دارید از ایرپاد خود برای مدت زمان طولانی استفاده کنید، باید مطمئن شوید که قاب آن 24 ساعت شارژ دارد. بسته به نسل ایرپاد به ازای 15 دقیقه شارژ، سه ساعت زمان موسیقی گوش دادن یا 1 تا 2 ساعت زمان مکالمه دارید و این به این معناست که 30 دقیقه شارژ ایرپاد، 100 درصد باتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

ایرپاد نسل اول

 • 5 ساعت گوش دادن موسیقی با یک بار شارژ
 • 2 ساعت مکالمه با یک بار شارژ
 • اگر کیس کاملا شارژ شود، بیش از 24 ساعت برای گوش دادن موسیقی و 11 ساعت برای مکالمه زمان دارید.

ایرپاد نسل دوم

 •  5 ساعت موسیقی گوش دادن با یک بار شارژ
 •  3 ساعت مکالمه با یک بار شارژ
 • اگر کیس کاملا شارژ شود، بیش از 24 ساعت برای گوش دادن و 18 ساعت برای مکالمه زمان دارید.

ایرپاد پرو

 • 4.5 ساعت گوش دادن با یک بار شارژ.
 • 3.5 ساعت مکالمه با یک بار شارژ.
 • با 5 دقیقه شارژ، 1 ساعت برای گوش دادن و 1 ساعت برای مکالمه زمان خواهید داشت.

محصول پیشنهادی: هدفون بی سیم اپل مدل AirPods Pro

بررسی وضعیت و درصد شارژ ایرپاد در آیفون

بررسی وضعیت و درصد شارژ ایرپاد در آیفون

بعد از آشنایی با نحوه شارژ کردن ایرپاد، بررسی وضعیت شارژ آن را مرور می‌کنیم. ساده‌ترین و دقیق‌ترین روش برای انجام این کار، افزودن ویجت Batteries به گوشی آیفون است با این روش می‌توانید میزان باتری کیف شارژ و هندزفری‌ها را متوجه شوید و به راحتی از مدت زمان باقی تا خاموش شدن آن‌ها مطلع شوید.

روش دیگر استفاده از آیفون و Siri است. سیری را روشن کنید و از او بپرسید دوام باتری ایرپاد من چقدر است. او به سرعت به شما در این باره اطلاع خواهد داد. در نهایت، مشاهده تقریبی میزان باتری از قاب ایرپاد ممکن است. کیس را روی پد شارژ بی‌سیم قرار دهید و سپس روی آن در قسمت نزدیک چراغ LED ضربه بزنید. اگر سبز رنگ مشاهده کردین، حداقل 80 درصد باتری باقی می‌ماند و کهربایی بین 25 تا 80 درصد است. نشانگر قرمز چشمک‌زن یعنی شارژ زیر 25 درصد است و هنوز نباید کیس را از شارژر جدا کنید.

روش دیگر به کمک گوشی آیفون شماست؛ در ابتدا چک کنید که ایرپادها قبلا با گوشی جفت شده‌اند و داخل جعبه شارژ هستند. سپس گوشی را به ایرپاد در حال شارژ نزدیک کرده و درب قاب را باز کنید. در گوشی یک پنجره پاپ آپ به نام ایرپاد شما باز می‌شود و درصد باتری هر دو هدفون را نشان می‌دهد. در کنار باتری ایرپاد نماد شارژ را پیدا کنید که اگر وجود داشته باشد به معنای این است که ایرپادهای شما در حال شارژ شدن هستند.

استفاده بهینه از ایرپاد چگونه است؟

بعد از خرید ایرپاد برای استفاده بهینه از باتری آن و البته هر گجتی، مهم است که به طور مرتب آنها را شارژ کنید و اجازه ندهید بدون شارژ باقی مانده و خاموش شوند زیرا تخلیه دائم باتری ایرپاد می‌تواند ظرفیت باتری را کاهش داده و عمر آن را نیز کوتاه کنند. پس همیشه شارژ ایرپاد خود را کنترل کنید و قبل از تخلیه کامل، مجدد آن را به یکی از روش‌های فوق که برای‌ شما راحت‌تر و در دسترس‌تر است، شارژ کنید. نحوه شارژ کردن ایرپاد نیز مهم است؛ به عنوان مثال تا شارژ کامل سعی کنید آن‌ها را از کیس خارج نکنید.

جمع‌بندی و سوالات متداول

اگر کاربر جدید اپل ایرپاد هستید آگاهی از نحوه شارژ کردن ایرپاد با وجود گزینه‌های متنوع، کمی چالش‌برانگیز است. در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات لازم در زمینه نحوه شارژ کردن ایرپاد را برای شما گردآوری کنیم. با آگاهی از نحوه شارژ کردن ایرپاد خود می‌توانید بدون نگرانی از اتمام باتری، بیرون از منزل از آن استفاده کنید.

چگونه متوجه شویم که ایرپاد در حال شارژ شدن است؟

معمولاً یک چراغ LED روی کیس شارژ وجود دارد که با اتمام شارژ ایرپاد سبز می‌شود.

عمر باتری هندزفری بی سیم اپل چقدر است؟

ایرپادها با یک بار شارژ اصولا حدود 3 تا 4 ساعت دوام می‌آورند که البته به نوع و نحوه استفاده از آن‌ها نیز بستگی دارد.

4/5 - (1 امتیاز)

برای اطلاع از تخفیف های شگفت انگیز توشه من، شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

لطفاً یک مقدار از 09000000000 تا 09999999999 وارد نمایید.

نظرات (1)

بهمن

من از برنامتان ِذت بردم خیلی مفیدبودویک سوال دارم آیا میشه قبل ازتینکه شارژایرپادبه ۵۰درصدبرسه مجددبه شارژبزنیم ضررنداره؟ لطفا راهنماییم کنید
ممنون