آموزش تنظیم ساعت گوشی هوشمند

آموزش تنظیم ساعت گوشی هوشمند

آموزش تنظیم ساعت گوشی هوشمند

در مورد تنظیم ساعت گوشی هوشمند باید گفت که زمان این گوشی‌های به علت اتصال به شبکه تلفن همراه به صورت پیش فرض، تنظیم است. اما گاهی ممکن است کاربر به مکانی جدید با منطقه زمانی متفاوت از مکان اصلی خود سفر کند؛ در این صورت ممکن است بخواهد به طور موقت ساعت گوشی خود را با منطقه مورد نظر هماهنگ کند. در این صورت باید از طریق تنظیمات، به صورت دستی این کار را انجام دهد که در ادامه این مقاله از توشه من، آموزش تنظیم ساعت گوشی اندروید و ios را با هم مرور خواهیم کرد.

آموزش تنظیم ساعت و تاریخ گوشی سامسونگ

همانطور که اشاره کردیم تاریخ و زمان گوشی هوشمند به طور خودکار توسط اتصال با شبکه گوشی موبایل تنظیم خواهد شد. این بدان معنی است که زمان گوشی شما به طور خودکار تغییر می‌کند تا با زمان هر کشوری که در زمان اتصال تلفن همراه از آن بازدید می کنید، مطابقت داشته باشد. برای فعال کردن حالت اتومات تنظیم ساعت و تاریخ گوشی سامسونگ باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • مرحله 1

در ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید.

  • مرحله 2

سپس گزینه General Management را انتخاب کنید.

  • مرحله 3

گزینه Time and Date Automatic را روشن کنید. حالا زمان گوشی اندروید سامسونگ شما به طور خودکار با زمان منطقه هماهنگ خواهد شد.

محصول پیشنهادی: خرید گوشی موبایل

برای تنظیم ساعت گوشی هوشمند سامسونگ به صورت دستی مانند بخش قبل، ابتدا وارد تنظیمات گوشی و General Management شده و گزینه set date برای تنظیم تاریخ و set time را برای تنظیم ساعت انتخاب کنید. برای هر مورد بعد از اعمال تنظیمات دستی گزینه done را انتخاب کنید تا این تنظیمات ذخیره شوند. توجه داشته باشید در صورتی که زمان خودکار گوشی شما روشن باشد، این گزینه‌ها فعال نخواهند بود. [لینک خرید گوشی سامسونگ]

آموزش تنظیم ساعت و تاریخ گوشی سامسونگ

تنظیم ساعت گوشی شیائومی

گوشی هوشمند شیائومی نیز دارای سیستم عامل اندروید است؛ بنابراین تنظیم ساعت آن بسیار شبیه سیستم تنظیم ساعت گوشی هوشمند سامسونگ است. برای تنظیم ساعت در گوشی هوشمند شیائومی موارد زیر را انجام دهید:

ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید و در دسته‌بندی‌ها، گزینه تاریخ و زمان را پیدا کنید. مانند تنظیم ساعت گوشی هوشمند سامسونگ، در اینجا هم برای قرار دادن تنظیمات در حالت خودکار، گزینه Automatic date and time را فعال کنید. با انجام این کار، تنظیم خودکار تاریخ و زمان فعال می‌شود و با اتصال به شبکه به صورت اتومات زمان گوشی تنظیم خواهد شد.

اما برای انجام تنظیمات دستی باید مانند تنظیم ساعت گوشی هوشمند سامسونگ، حالت اتومات را خاموش کنید تا بتوانید دستی زمان و تاریخ را تنظیم کنید. در انتها پس از اعمال تنظیمات گزینه done را برای ذخیره اطلاعات لمس کنید.

تنظیم ساعت گوشی شیائومی

تنظیم ساعت گوشی آیفون

اصولا مانند تنظیم ساعت گوشی هوشمند سامسونگ، تاریخ و ساعت گوشی آیفون نیز به طور خودکار بر اساس موقعیت مکانی شما تنظیم می‌شود. اما در صورت نیاز، به عنوان مثال در سفر، شما می‌توانید آن را به صورت دستی تنظیم کنید. برای این کار وارد تنظیمات گوشی آیفون خود شده و گزینه General و سپس Date & Time را انتخاب کنید.

برای قرار دادن گوشی در حالت تنظیم خودکار، این گزینه را روشن کنید. اگر چه آیفون زمان صحیح را از طریق شبکه دریافت می‌کند و آن را برای منطقه زمانی که در آن هستید به‌روزرسانی می‌کند. در برخی کشورها، آیفون ممکن است نتواند به‌طور خودکار زمان محلی را تعیین کند پس باید به صورت دستی تنظیم شود. برای تغییر تاریخ و زمان پیش فرض، تنظیمات خودکار را خاموش کنید، سپس تاریخ و ساعت نمایش داده شده را خودتان دستی تغییر دهید.

تنظیم ساعت گوشی آیفون

در آخر فراموش نشود

برای همه ما اهمیت دارد که تنظیم ساعت گوشی هوشمندمان درست باشد. این مورد نه تنها برای اطلاع از زمان مهم است بلکه در صورت عدم تنظیم صحیح تاریخ و ساعت گوشی هوشمند عملکردهای آن نیز درست نخواهند بود. اغلب در اتصال به یک شبکه تلفن همراه، زمان و تاریخ تلفن خودبه خود تنظیم خواهند شد. در غیر این صورت، می‌توانید با انتخاب منطقه زمانی، تنظیم ساعت گوشی هوشمند را به صورت دستی انجام دهید.

با وجود انواع مختلفی از گوشی‌های اندرویدی و ios از تولیدکنندگان مختلف، مراحل اساسی تنظیم ساعت گوشی هوشمند همیشه مشابه هستند. با وارد شدن به منوی تنظیمات و تنظیمات عمومی براحتی می‌توانید تاریخ و ساعت گوشی هوشمند خود را اتومات و دستی تنظیم کنید. در مقاله فوق نیز ما تلاش کردیم مراحل تنظیم ساعت گوشی هوشمند اندروید و آیفون را برای شما شرح دهیم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

نحوه تنظیم خودکار ساعت و تاریخ گوشی سامسونگ چگونه است؟

برای تنظیم ساعت در گوشی هوشمند سامسونگ به صورت خودکار باید در منوی تنظیمات و تنظیمات عمومی وارد شده و گزینه Automatic time and date را فعال کنید.

تنظیم ساعت گوشی اندروید چگونه است؟

تنظیم ساعت گوشی اندروید بسیار آسان است برای این کار وارد تنظیمات گوشی شده گزینه تنظیمات عمومی را انتخاب کرده و سپس با انتخاب تنظیم ساعت، زمان گوشی را تغییر دهید. البته چک کنید گزینه تنظیمات اتومات خاموش باشد.

امتیاز بدهید

برای اطلاع از تخفیف های شگفت انگیز توشه من، شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

لطفاً یک مقدار از 09000000000 تا 09999999999 وارد نمایید.