برای رشد توشه، نیازمند فضای قانونی شفاف هستیم

برای رشد توشه، نیازمند فضای قانونی شفاف هستیم

در طی چند ماهه اخیر تعداد شکل گیری کسب و کارهایی نظیر توشه به علت نبود قانون افزایش پیدا کرده است و با توجه به شرایط تورمی کشور، تعداد افراد کلاهبردار در این حوزه رو به افزایش است. یکی از علت‌های اصلی رشد کلاهبرداری در این حوزه را می‌توانیم به نبود چارچوب شفاف قانونی در این حوزه بپردازیم که در نهایت منجر میشود تا برخی از افراد ناآگاه در جامعه، قربانی افراد سودجو در این حوزه شوند. مسلما تبادلات مالی در حوزه فضای مجازی نیازمند قوانینی است که عموم جامعه باید با آن آشنا شوند و صرفا با بررسی پارامترهای قانونی نسبت به استفاده از پلتفرم‌های موجود اقدام کنند. در این بین نظارت مداوم و پیگیری نهادهای نظارتی در شفاف عمل کردن این کسب و کارها کمک میکند تا دست افراد کلاهبردار و سودجو در این حوزه کم رنگ شود.

از این رو اینجانب محمدحسن محمدی به عنوان مدیر کسب و کار اینترنتی توشه به عنوان یک دغدغه اجتماعی و کسب و کاری اعلام میدارم که برای رشد در حوزه فضای مجازی نیازمند چارچوب قانونی شفاف هستیم تا بتوانیم تحت نظارت نهادهای حاکمیتی، فعالیت تجاری خود را ادامه و توسعه دهیم، در غیر اینصورت با رشد کسب و کارهای فاقد اعتبار در اکوسیستم کارآفرینی کشور، شاهد ناسالم جلوه دادن این حوزه خواهیم بود و شرایط رشد برای کسب و کارهایی نظیر توشه به سختی اتفاق خواهد افتاد که درنتیجه منجر به بدجلوه پیدا کردن این کسب و کارها در افکار عمومی جامعه خواهد شد که در نهایت میتواند به شکست و تعطیلی کسب و کارهای سالم کمک کند.

تاکنون سعی کردیم روال ثبت سفارش در توشه را به قدری محدود کنیم که توان پاسخگویی به تامین محصولات را داشته باشیم. از همین رو به هیچ عنوان قصد نداریم از فضای حاکم بر جامعه سو استفاده کنیم و حجم سفارشات را به قدری افزایش ندهیم که در تامین آن دچار مشکل شویم لذا سعی کردیم هر دوره با ثبت سفارش محدود از کاربران، برنامه ریزی مشخصی در تامین محصولات داشته باشیم و همین عامل منجر شده است تا بتوانیم در زمانبندی تحویل محصولات، نسبت به سایر رقبا پیشتاز باشیم.

رشد فضای مجازی در اکوسیستم کارآفرینی تحت شرایط قانونی و تحت نهادهای نظارتی مانع رشد کسب و کارها نمی‌شود بلکه منجر به رشد رقابت سالم در این حوزه نیز خواهیم شد، در همین خصوص از نهادهای نظارتی و قانونگذار تقاضا داریم جهت حمایت از کسب و کارهایی نظیر توشه، برای این کسب و کارها یک چارچوب قانونی پیاده سازی شود تا عموم جامعه نیز با بررسی پارامترهای قانونی در هر کسب و کار، اقدام به تعامل با کسب و کارهای اینترنتی کنند.

دریافت نمادهایی نظیر ای‌نماد به تنهایی برای قانونی فعالیت کردن کسب و کارهای اینترنتی کافی نیست و نیازمند پیاده سازی ساختار قانونمد و نظارت مداوم و مستقیم نهادهای نظارتی در ساختارهای تعریف شده هستیم تا از این طریق شاهد کاهش کلاهبرداری در این حوزه باشیم و همچنین پیگیری و مجازات سنگین برای افراد سودجو و کلاهبردار در این حوزه از سوی قوه قضاییه منجر خواهد شد تا فضای فعالیت برای چنین افرادی تنگ شود تا فکر و خیال کلاهبرداری را از سر بردارند.

توصیه میکنیم با توجه به اینکه در شرایط فعلی کشور، وضع قانون از سوی نهاد قانونگذار و نظارتی زمانبر است، کسب و کارهای اینترنتی با ارایه چارچوب های شفاف قانونی برای خود، اقدام به ارایه خدمت به مشتریان خود داشته باشند تا در این حالت بتوانند با اقدامات حساب شده، ارایه سرویس مناسب داشته باشند.

با این وجود اعلام میداریم توشه نسبت به سفارشات ثبت شده همچنان مانند قبل متعهد به زمان تعهد داده شده است و همچنین پیرو آخرین تصمیم در تاریخ ۵ تیرماه ۱۴۰۱، تمامی سفارش دهندگان از این تاریخ به بعد، قرارداد و سفته الکترونیک به عنوان ضمانت خرید دریافت می‌کنند.( چنانچه این اطلاعیه را مطالعه نکردید با کلیک روی این متن از جزییات آن بیشتر مطلع شوید – کلیک کن)

 

با آرزوی ایجاد یک فضای قانونمند و توسعه فضای رقابتی سالم در بین کسب و کارهای اینترنتی در کشور

محمدحسن محمدی

مدیریت وب سایت فروشگاه اینترنتی توشه

5/5 - (2 امتیاز)

نظرات (1)

692972003489

دم شما گرم

دلیل بازگشت وجه